Genç Araştırmacılar Çalıştayı, YBS 2017 konferansı kapsamında AIS’in Türkiye temsilcisi olan TRAIS tarafından organize edilmektedir.

Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) alanındaki tüm genç araştırmacıları çalıştayımıza davet ediyoruz. Çalıştay, 17 Ekim 2017 Salı günü, 09:30 – 12:30 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’ndeki Doktora Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Genç Araştırmacılar Çalıştayı, akademide başarıya ulaşmakla ilgili konularda konuşmalar ve interaktif etkileşimler içeren bir etkinliktir. YBS alanında ülkemizde önde gelen akademisyenler oturuma önderlik edeceklerdir. Katılımcılar deneyimlerini, düşüncelerini ve akademik kariyer hakkındaki sorularını alanında uzman akademisyenlerle paylaşabilme fırsatına sahip olacaklardır.

YBS 2017 Genç Araştırmacılar Çalıştayı’na başvurularınızı bekliyoruz!
—————————————————————————————————-
Genç Araştırmacılar Çalıştayı Eş Başkanları
Meltem Özturan, Boğaziçi Üniversitesi
Sevinç Gülseçen, İstanbul Üniversitesi
Erman Coşkun, Sakarya Üniversitesi

Konuşmacılar
AIS/TRAIS – Prof. Aslı Sencer
Dünya’da YBS – Prof. Erman Coşkun
Türkiye’de YBS – Prof. Zuhal Tanrıkulu
Türkiye’de YBS’de Akademik Kariyer – Prof. Meltem Özturan
YBS Dergilerinde Nasıl Makale Yayımlanır? – Prof. Birgül Kutlu Bayraktar
Özel Sektörde YBS Uygulamaları – Prof. Alptekin Erkollar
Soru & Cevap

Katılımcı Kazanımları
Network oluşturma, akademik kadrolar konusunda bilgi ve önde gelen dergilerde makale yayımlama.

Kayıt
Çalıştaya yalnızca Doktor unvanına sahip ya da doktora yeterlilik sınavında başarılı olmuş olan, üniversitelerin yardımcı doçent, öğretim görevlisi ya da araştırma görevlisi kadrosunda bulunanlar başvurabilir.

Genç Araştırmacılar Çalıştayı’na katılabilmek için YBS 2017’ye kayıt olmuş olmak gerekmektedir.

Katılım için AIS ve TRAIS üyelikleri zorunludur. AIS, bilgi sistemleri alanında dünyadaki en büyük şemsiye organizasyondur ve üyeliği birçok avantaj sağlar. AIS üyeliğinin faydaları hakkında ayrıntılı bilgiye http://aisnet.org/?MembershipBenefits adresinden ulaşabilirsiniz.

AIS Türkiye temsilcisi TRAIS, Türkiye’deki Yönetim Bilişim Sistemleri topluluğunun ihtiyaçlarını sağlamayı amaçlamaktadır. AIS/TRAIS üyeliği bulunmayanlar üye olmak için http://traisnet.org/?page=membership&id=13 adresini ziyaret edebilirler.
Verimlilik ve samimiyetin sağlanabilmesi için katılımcı sayısı 60 ile sınırlandırılmıştır.

Başvuru Detayları

Başvuruyu https://goo.gl/forms/NIr0NisagS00pPVs1 adresindeki formu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurular 1 Ekim tarihine kadar ya da katılımcı sayısına erişilene kadar yapılabilir. Başvurular, başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.